Pielęgnacja skóry odpowiednia do wieku

rozne-pokolenia

Skóra wymaga innej pielęgnacji w różnym wieku i w różnych warunkach. Nastolatkowie nie potrzebują takiej samej pielęgnacji jak dorośli i dzieci nie potrzebują takiej samej pielęgnacji jak nastolatkowie.

Ale wiek chronologiczny nie jest jedynym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy określaniu wieku skóry i pielęgnacji jakiej ona potrzebuje. Prawdziwy wiek skóry określający jakiej pielęgnacji ona potrzebuje określa się na podstawie innych czynników.

Na przykład kobieta w wieku około 20 lat, której skóra poniosła wiele uszkodzeń słonecznych może mieć bardzo pomarszczoną skórę. Będzie ona korzystać z produktów likwidujących zmarszczki, które są zwykle adresowane do starych osób.

Każda choroba lub operacja, która zmienia chemię organizmu również zmienia potrzeby pielęgnacji skóry, niezależnie od wieku chronologicznego ciała. Kobiety, które przechodzą przez wczesną menopauzę lub musiały być poddane histerektomii w młodym wieku, bez względu na jej przyczynę przekonają się, że korzyści przyniesie im zastosowanie kremów estrogenowych.

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć przy wyborze rodzaju produktów do pielęgnacji swojej skóry, jest rodzaj skóry, którą masz. Skóra jest podzielone na kilka różnych grup, zgodnie z wytwarzaniem łoju.

Skóra normalna nie jest ani sucha, ani tłusta.

skora-normalna

Normalna skóra jest jasna, miękka i gładka ze zdrowym blaskiem. (Skóra normalna jest tym, do czego każdy z nas dąży ).

Tłusta skóra jest dokładnie tym, co sugeruje nazwa. Tłusta skóra jest oznaką nadprodukcji gruczołów łojowych. Tłusta skóra wydaje się grubsza, ponieważ pory są zazwyczaj powiększone. Tłusta skóra jest bardziej podatna na zatkane pory, zaskórniki i trądzik.

Sucha skóra jest przeciwieństwem skóry tłustej. Gruczoły łojowe nie produkują wystarczającej ilości oleju, a skóra nie zachowuje wystarczającej ilości wilgoci. Skóra wydaje się być sucha i łuszcząca .

Połączeniem tych typów skóry jest skóra mieszana, która ma zarówno tłustej płaty jak i suche płaty.

Produkty, które musisz nabyć do pielęgnacji skóry muszą być w odpowiednie do twojego wieku, ale wiek, który należy wziąć pod uwagę nie jest twoim wiekiem chronologicznym, ale raczej „prawdziwym” wiekiem twojej skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *