Pielęgnacja czarnego odcieniu skóry i skóry o nierównym kolorycie

ciemne-skorki-kobiet

Afroamerykanie i inne grupy etniczne posiadające ciemną skórę, mają trochę wyzwań związanych z pielęgnacją skóry o nierównym kolorycie. Wiele produktów do pielęgnacji skóry czarnej identyfikuje te wyzwania i jest kierowany ich wpływ na jednolity odcień problematycznej skóry. Zawartość elementów ujednolicających odcień skóry w produktach do pielęgnacji skóry czarnej jest głównym punktem sprzedaży.

Odcień skóry pochodzi z melaniny

Pigmentu skóry, który koloruje skórę. Jasnoskóre osoby mogą mieć nierówny koloryt skóry z powodu nierównomiernego rozmieszczenia melaniny pod skórą. Jeśli melanina jest skoncentrowana masz piegi. Promienie słońca rozpoczynają produkcję melaniny, a to może przyciemnić kolor skóry zarazem.

Czarna skóra nie jest bardzo elastyczna, a to oznacza, że można łatwo nabawić sie blizn i skóra ta może być podrażniona łatwiej niż bardziej elastyczną jasna skóra. Niska elastyczność jest związana z wysoką pigmentacją, co zasadniczo sprawia, że skóra jest grubsza.

Co się dzieje, że blizny lub podrażnienie mogą tworzyć hiper-pigmentację lub ciemnienie skóry. Podrażnienie czasem aktywuje produkcję melaniny, a to tworzy ciemne plamy na skórze, gdzie nastąpiło podrażnienie. Nawet podrażnienia spowodowane goleniem mogą przyciemnić skórę.

W przypadku korzystania z produktów ochrony do ciemnego rodzaju skóry, który łagodzą ataki z którymi skóra musi sobie radzić, można zapobiec wielu przyczynom nieregularnego kolor skóry.

Istnieje kilka bardzo skutecznych afroamerykańskich produktów do pielęgnacji skóry, które są specjalnie zaprojektowane do olejowania, ochrony i naprawy ciemnej skóry.

Na przykład, szukaj kremów, które zawierają Tretinoin, ponieważ jest to szczególnie dobry w pomaganiu zapobiec lub przezwyciężyć hiper-pigmentacji.

tretinoinTretinoin pochodzi od witaminy A. Działa on jako substancja regulująca, pomaga w procesie wzrostu i rozwoju kości oraz pomaga w utrzymaniu nabłonka. (To jest opisane w sposób techniczny. – Ale to wszystko sprowadza się do tego, że substancja ta jest pochodną witaminy A i jest dobra dla skóry i kości).

Jeśli jest on używany w kremie do twarzy, który aplikujesz na swojej skórze, leczy trądzik, zmarszczki, przebarwienia i hiper szorstkość skóry.

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla swojej skóry jest upewnienie się, że wybierasz produkty, które zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o czarnej skórze. Dla pielęgnacji skóry afro amerykańskiej szukaj produktów do afroamerykańśkiej pielęgnacji skóry, zasięgnąć tretinoiny w kremach i produktach z oleju , który może przeniknąć głęboko tak, że nawilża skórę bez pozostawiania tłustej .

Jest to również świetny pomysł, aby używać kremu do opalania, ponieważ pomaga on w podrażnieniach skóry i przy przebarwieniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *